02.04.2022
Рекомендації щодо служіння помісних церков під час воєнного стану.
«Серце мудрого знає час і право» (Еккл.8:5)
«…побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її». (Мт. 16:18)
Мир вам, дорогі брати служителі! Віримо, що б не відбувалося на нашій землі, враховуючи війну, Церква Христова, за обітницею Ісуса Христа, звершувала і буде виконувати своє служіння на славу Господа, і на благословення людям — поки є «двоє або троє зібрані в Ім'я Господа»!
Попередні роки пандемії навчили нас тому, що для будь-яких обставин є свої «час та право», щоб допомагати Церкві продовжувати служіння. Сьогодні є особливий виклик для помісної церкви в Україні, війна на нашій землі. Багато членів Церкви та служителів виїхали у безпечні місця. Незважаючи на це, більшість церков не припинили служіння, тому що є ті, хто залишилися. Вони збираються на поклоніння Богу, на спільну молитву, на служіння один одному та невіруючим — яких сьогодні в церквах іноді більше, ніж членів церкви. У зв'язку з цим, ми, служителі Ради Братства, рекомендуємо:
1. Поки є можливість та люди, що приходять як на богослужіння, так і заради захисту та можливої допомоги — звершувати служіння, і не закривати молитовні будинки.
2. Виконувати служіння та священнодійство (читання Слова, молитви, вечерю, хрещення, вінчання).
3. Поки є потреба (та можливості) у служінні, це можуть здійснювати: служителі помісної церкви; служителі сусідніх громад — за дорученням та на запрошення; також рядові брати (члени церкви) — за дорученням служителів, які виїхали, або за дорученням служителів регіону, які лишилися на місці.
4. Відсутні служителі повинні у смиренні призупинити свої пасторські повноваження, виключити можливість дистанційного управління церквою, благословити служіння тих, хто залишився на місцях і за дорученням звершують служіння (дивитись п.3).
5. Оскільки, помісні церкви переживають особливі часи, і вони покликані далі нести служіння, у повноваження відповідального (може бути служитель з іншої громади, диякон, рядовий брат-член церкви) входять: проповідь, організація та проведення богослужінь, душепасторська праця серед членів церкви, наближених та невіруючих; гуманітарна та матеріально-технічна діяльність (включаючи підпис та печатку); обслуговування та експлуатація Будинку молитви; проведення Вечері Господньої (відповідно до віровчення ЄХБ), проведення хрещення (якщо в цьому назріла потреба); молитва благословення над дітьми; одруження (коли ніщо не перешкоджає цьому шлюбу).
Віримо, що запропоноване нами в Дусі Євангеліє, послужить збудуванню Церкви і Божого Царства, прославленню імені Господа нашого Ісуса Христа!
«І Він нас зробив бути здатними служителями Нового Заповіту, не букви, а духа, бо буква вбиває, а дух оживляє». (2 Кор. 3:6)
З любов'ю до вас, брати Ради Братства
Скачати Рекомендації щодо служіння помісних церков під час воєнного стану