Рекомендації щодо служіння помісних церков під час воєнного стану

04.04.2022

Рекомендації щодо служіння помісних церков під час воєнного стану

02.04.2022

 

Рекомендації щодо служіння помісних церков під час воєнного стану.

«Серце мудрого знає час і право» (Еккл.8:5)
«…побудую Я Церкву Свою, і сили адові не переможуть її». (Мт. ‭16:18‬)‬‬‬‬

 

Мир вам, дорогі брати служителі! Віримо, що б не відбувалося на нашій землі, враховуючи війну, Церква Христова, за обітницею Ісуса Христа, звершувала і буде виконувати своє служіння на славу Господа, і на благословення людям — поки є «двоє або троє зібрані в Ім'я Господа»!

Попередні роки пандемії навчили нас тому, що для будь-яких обставин є свої «час та право», щоб допомагати Церкві продовжувати служіння. Сьогодні є особливий виклик для помісної церкви в Україні, війна на нашій землі. Багато членів Церкви та служителів виїхали у безпечні місця. Незважаючи на це, більшість церков не припинили служіння, тому що є ті, хто залишилися. Вони збираються на поклоніння Богу, на спільну молитву, на служіння один одному та невіруючим — яких сьогодні в церквах іноді більше, ніж членів церкви. У зв'язку з цим, ми, служителі Ради Братства, рекомендуємо:

1. Поки є можливість та люди, що приходять як на богослужіння, так і заради захисту та можливої допомоги — звершувати служіння, і не закривати молитовні будинки.

2. Виконувати служіння та священнодійство (читання Слова, молитви, вечерю, хрещення, вінчання).

3. Поки є потреба (та можливості) у служінні, це можуть здійснювати: служителі помісної церкви; служителі сусідніх громад — за дорученням та на запрошення; також рядові брати (члени церкви) — за дорученням служителів, які виїхали, або за дорученням служителів регіону, які лишилися на місці.

4. Відсутні служителі повинні у смиренні призупинити свої пасторські повноваження, виключити можливість дистанційного управління церквою, благословити служіння тих, хто залишився на місцях і за дорученням звершують служіння (дивитись п.3).

5. Оскільки, помісні церкви переживають особливі часи, і вони покликані далі нести служіння, у повноваження відповідального (може бути служитель з іншої громади, диякон, рядовий брат-член церкви) входять: проповідь, організація та проведення богослужінь, душепасторська праця серед членів церкви, наближених та невіруючих; гуманітарна та матеріально-технічна діяльність (включаючи підпис та печатку); обслуговування та експлуатація Будинку молитви; проведення Вечері Господньої (відповідно до віровчення ЄХБ), проведення хрещення (якщо в цьому назріла потреба); молитва благословення над дітьми; одруження (коли ніщо не перешкоджає цьому шлюбу).


Віримо, що запропоноване нами в Дусі Євангеліє, послужить збудуванню Церкви і Божого Царства, прославленню імені Господа нашого Ісуса Христа!
«І Він нас зробив бути здатними служителями Нового Заповіту, не букви, а духа, бо буква вбиває, а дух оживляє». ‭‭(2 Кор. 3:6‬)‬‬‬‬‬‬‬‬


З любов'ю до вас, брати Ради Братства

 

Скачати Рекомендації щодо служіння помісних церков під час воєнного стану